Jak wygląda skuteczny zespół sprzedażowy?

img_330
Z pewnością wiele razy zastanawiałeś się, jak powinien wyglądać zespół sprzedażowy, który odnosi sukcesy. Z kompetentnym kierownikiem zespołu i świetnie wyszkolonymi i utalentowanymi sprzedawcami. Zapewne zadawałeś sobie również pytania, co powoduje, że jedne zespoły odnoszą sukcesy, a inne nie.

 

Budowanie zespołu, który odniesie sukces wymaga skupienia na następujących obszarach:

 • Każdy członek zespołu, łącznie z jego Kierownikiem, musi znać i rozumieć cel i wizję firmy, czyli dlaczego w ogóle firma istnieje.

   
 • Każdy w zespole musi wiedzieć, jak realizować cele własne i firmy oraz jaką rolę w strukturze ma pełnić.

   
 • Każdy musi znać zakres swojej odpowiedzialności oraz być gotowym do rozliczania się ze swoich zadań.

   
 • Kierownik zespołu musi, na bazie strategii firmy, opracować plan cząstkowe dla swojego zespołu.

   
 • Kierownik musi być ekspertem w obszarze komunikacji. Musi również umiejętnie rozliczać swoich podwładnych z wykonanych (bądź nie) zadań.

Cele

 Większość sprzedawców nie potrafi zbyt długo koncentrować się na celach długoterminowych. Są zbyt odległe i zbyt duże. Oni bazują na celach cząstkowych i krótkoterminowych. To dotyczy również Kierowników Zespołów.

 

Odpowiedzialność

 Każdy z zespołu jest odpowiedzialny za swoje działania. Musi komunikować postępy swoich działań i być przygotowanym na wdrożenie ewentualnych zmian.


Priorytety i zarządzanie czasem
Jak Twoi ludzie radzą sobie w tym obszarze? Czy wiedzą, które zadania są ważne, a które pilne? Biznes zmienia się błyskawicznie, podobnie potrzeby klienta. Znając priorytety będziesz mógł ustalić, co w danej chwili przyniesie najwięcej korzyści dla firmy. Twoi ludzie muszą dokładnie wiedzieć, jak szybko i na co reagować w pierwszej kolejności.

 
Zespoły sprzedażowe, które osiągają ponadprzeciętne rezultaty znają główny cel i wizję firmy, a menedżerowie tych zespołów potrafią uszczególowić  wizję firmy  i przedstawić cele cząstkowe i odpowiednio delegować zadania.
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl