Rekrutuj najlepszych

img_440

Jeśli jesteś zmęczony zatrudnianiem sprzedawców, którym zbyt dużo czasu zajmuje osiągnięcie choćby miernego poziomu, to czas wdrożyć nowe praktyki rekrutacyjne.


Poniższe 6 wskazówek jest kluczowych w procesie zatrudniania „mocnych” sprzedawców.1. Rekrutuj stale
Często powtarzana rada. Najgorszy czas na zatrudnienie sprzedawcy jest wtedy, gdy go potrzebujesz.2. Przygotuj ogłoszenie
To nie powinien być szczegółowy opis stanowiska. Skoncentruj się na dwóch obszarach: na cechach pożądanego kandydata oraz na tym, co zyska kandydat pracując dla Ciebie3. Szukaj w odpowiednich źródłach
Duże portale rekrutacyjne jak pracuj.pl lub monsterpolska.com.pl to źródła sprawdzone. Naucz się korzystać z nowych technologii. Twoja propozycja powinna pojawiać się w wielu źródłach na raz. Pamiętaj o aktualizacji swojego profilu i/lub ogłoszenia jeśli wykorzystujesz portale rekrutacyjne.
 
4. Filtracja
Nigdy nie oceniaj na podstawie samego CV. Zawierają po prostu zbyt mało informacji, by dokonać skutecznej oceny. Najdokładniejszą ocenę zapewnią referencje, testy na umiejętności twarde i miękkie i w ostateczności – okres próbny. Krótka kilkuminutowa rozmowa telefoniczna również jest bardzo skuteczna jako preludium do wstępnej oceny kandydata.
 
5. Rozmowa kwalifikacyjna
„Rdzeń” procesu rekrutacyjnego. To wyzwanie dla Twoich umiejętności oceny człowieka. Zwracasz uwagę przede wszystkim na umiejętności miękkie: swobodną komunikację, otwartość na klienta, umiejętności negocjacyjne oraz pracy w zespole. Rozmowa kwalifikacyjna to również idealny moment by zorientować się, jaki styl zarządzania preferuje kandydat.
 
6. Okres próbny
Szkolisz, trenujesz i przygotowujesz do pracy sprzedawcy w Twojej branży. Oczywiście wszystko to pod Twoim czujnym okiem rekrutera i szefa zespołu. Zaangażuj swoich innych bardziej doświadczonych sprzedawców, by pomogli lepiej wdrożyć się nowemu pracownikowi w firmę. Poproś ich również o ocenę nowego sprzedawcy po okresie próbnym.D.D.

Podobne artykuły:

Rekrutuj najlepszych

Wiedzieć kogo szukać

O czym należy pamiętać podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna

5 błędów rekrutacyjnych

Rekrutacja pracownika

Pilne: potrzebny sprzedawca