Prezentacje grupowe

img_901
Dla wielu sprzedawców to prawdziwy koszmar. Nie ma jednak bardziej dochodowego sposobu na sprzedaż. Skorzystaj z kilku rad, która ułatwią Ci przeprowadzenie prezentacji przed kilkoma osobami.

 

 1. Dowiedz się, kto będzie uczestniczył w Twojej prezentacji, kim są Ci ludzie, na jakich znajdują się stanowiskach.

   
 2. Przed dotarciem na miejsce upewnij się, kiedy występujesz i kto jest Twoją konkurencją. Jakie mają produkty i co jest ich największą korzyścią.

   
 3. Spróbuj dowiedzieć się, jak wygląda sala, jaki jest układ, tak byś mógł dostosować swoje wystąpienie do audytorium pod względem technicznym. Bądź przygotowany pod każdym względem.

   
 4. Znajdź sobie wewnętrznego rzecznika, który dostarczy Ci najwięcej informacji o firmach i wspomoże Cię w trakcie prezentacji.
 5. Musisz bardzo dobrze znać swoja prezentację, ale nie ucz się jej na pamięć. Bądź gotów nanieść zmiany i korekty do niej, zmienić jej kierunek, także w czasie prezentacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Prawdopodobne jest, iż uczestnicy prezentacji zadadzą Ci niespodziewane pytania, na które będziesz musiał odpowiadać w trakcie jej trwania.

   
 6. Przyjedź z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym – od 45 minut do godziny. Będziesz przecież musiał ustawić stoły, podłączyć sprzęt, rozdać materiały, upewnić się, że wszystko działa.

   
 7. Wizualizuj siebie, także w tym pokoju, w którym odbędziesz prezentację. Musisz zobaczyć siebie w tym miejscu jako osobę, która odnosi sukces.

   
 8. Podwójnie sprawdź wszystkie sprzęty i narzędzia, jakie z sobą zabierasz i których będziesz używać.

   
 9. Pamiętaj o odpowiednim ubiorze.

   
 10. Twoja prezentacja powinna być prosta, nie może być zbyt skomplikowana i nazbyt szczegółowa. Dopóki nie dowiesz się, czego chcą klienci, nie zarzucaj ich informacjami, które mogą ich kompletnie nie interesować.

   
 11. Nie gaś światła, sprzyja to nieuwadze i relaksacji, a tego przede wszystkim sobie nie życzysz. Musisz utrzymać skupienie i koncentrację osób Cię słuchających. Ważne jest także, abyś widział reakcję osób przed którymi występujesz.

   
 12. Nie przepraszaj za drobne błędy itp. Bardzo możliwe, iż jedyną osobą, która zauważyła ten błąd jesteś Ty sam.

   
 13. Na koniec spotkania zapytaj osoby zgromadzone, aby powiedziały czego sobie teraz życzą, jaki ma być Twój kolejny krok. Nie opuszczaj spotkania zanim nie dowiesz się, czego oczekują od Ciebie potencjalni klienci. To kluczowe zadanie podczas każdej prezentacji.  Arkusz pomocny w szkoleniu znajduje się tutaj