Recenzja książki Zgarnij klienta

‘Zgarnij klienta’ autorstwa Michaela Porta jest w pewien sposób książką autopromocyjną, jednak i tak warto po nią sięgnąć. Jej autor przedstawia kilka nieszablonowych pomysłów, jak dotrzeć do najlepszych klientów.

 

Co ciekawsze, przez słowo „najlepszy” niekoniecznie rozumie się tutaj takiego, który jest klientem z najzasobniejszym portfelem. Najlepszy klient, to według Porta taki, z którym będziemy chcieli pracować, który nas zainspiruje. Od tego obszaru autor rozpoczyna swoja książkę.

 

W pierwszym module publikacji stara się przekonać czytelników, aby pozbyli się klientów nie tylko nierentownych ale także takich, którzy są trudni w relacji, którzy przeszkadzają w pracy, przez których sprzedawca nie chce wykonywać swoich obowiązków. Port radzi pozbyć się tych klientów i zastąpić ich innymi. W tej części książki autor pisze również o tym, jak znaleźć rynek docelowy, skutecznie się prezentować, jak mówić do ludzi tak, aby chcieli nas słuchać, w jaki sposób nawiązywać relacje, wychodząc poza utarte schematy rozmów sprzedawca – klient.

 

W drugim module czytelnik znajdzie informacje stricte sprzedażowe: jak przygotować swoją ofertę, jak informować klientów o swoich produktach, jak sprzedawać, na czym polega cykl sprzedaży, jak budować zaufanie, itp.

 

Ostatni etap książki poświęcony jest sposobom dotarcia do klienta – budowaniu sieci kontaktów, rekomendacjom, działaniom w Internecie, komunikacji, sposobom prowadzenia rozmów i wystąpień, metodom pisania informacji oraz e-maili. Czytelnik znajdzie tu wiele interesujących wskazówek i porad. Są one użyteczne i mogą pomóc w zdobyciu klienta, zwłaszcza, iż autor przedstawia czasem niestandardowy punkt widzenia, poparty bogatym doświadczeniem.

 

Polecamy książkę dla wszystkich menedżerów i sprzedawców, którzy chcą poprawić swoje relacje z klientami lub zastanawiają się w jaki sposób dotrzeć do potencjalnych klientów.Szczegóły znajdują się tutaj

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl