Recenzja książki Sabotaż w dziale obsługi klienta

Grzegorz Sikorski w swojej książce „Sabotaż w dziale obsługi klienta” potraktował temat relacji z klientami przewrotnie. Przedstawił, jak nie powinny one wyglądać i jak zrobić wszystko, by klienta zniechęcić do siebie. W sposób humorystyczny prezentuje „idealnego pracownika” czyli antypracownika oraz relację firma kontra klient oraz obsługę klienta.

 

Książka ta ma jednak na celu nie tylko zabawienie czytelnika, ale rzecz o wiele poważniejszą. Gros czytelników zauważy, że to, co przedstawione w sposób czasem nawet absurdalny w książce dzieje się naprawdę w ich firmach. Jestem pewna, iż niejeden menedżer, czytając przytoczone sytuacje nie będzie się śmiał.

 

W ten przekorny sposób, używając antytezy, Sikorski przedstawia jak naprawdę powinna wyglądać prawdziwa relacja z klientem. Jakie cechy powinien mieć pracownik, aby dobrze obsłużyć klienta, jak powinien się zachowywać, jak z nim rozmawiać jak się zajmować, jak zbudować trwałe relacje i jak traktować go po dokonanej transakcji.

 

Książka o obsłudze klienta napisana z poczuciem humoru, lekko i zabawnie, czyta się ją bardzo dobrze i na pewno niejeden menedżer wyniesie z niej gorzką naukę. Polecamy w wolnej chwili.

 

Szczegóły znajdują się tutaj