Recenzja książki Coaching, mentoring i zarządzanie

O tym, jak być skutecznym doradcą dla zespołu, menedżer może dowiedzieć się z książki „Coaching, mentoring i zarządzanie”, autorstwa Micki’ego Hollidaya. Jest to pozycja przeznaczona dla tych, którzy zarządzając swoimi zespołami, szkolą je i pomagają osiągać coraz lepsze wyniki, nie skupiając się wyłącznie na rozliczaniu z planów.Autor opiera swoją książkę na modelu StaffCoachingu, który wyróżnia 3 role: coacha, mentora i doradcy. W kolejnych rozdziałach Holliday szczegółowo je omawia, skupiając się tak na ich różnicach, jak i cechach charakterystycznych. Prezentuje również, jaką rolę należy przyjąć przy danych zadaniach.

Autor precyzyjnie opisuje także samą metodę StaffCoachingu – na czym polega jej proces, jakie są techniki, metody, prezentuje pomocne formularze i ćwiczenia. W osobnym rozdziale opisuje sposób zarządzania zespołem w ramach tej metody.

W każdym rozdziale czytelnik znajdzie pomocne case studies z odpowiednimi pytaniami, przykładami rozwiązań i analizami. Ostatni rozdział to ćwiczenie wraz z analizą postępowania coacha.„Coaching, mentoring i zarządzanie” jest oparte na teorii coachingu mówiącej, iż jest to proces polegający na motywowaniu, inspirowaniu do działania i osiągania lepszych wyników. „To proces szkolenia i określania celów pracownika w jego miejscu pracy oraz pomoc w usuwaniu barier uniemożliwiających optymalne działanie. Rola coacha – to przywództwo na najwyższym poziomie – obejmuje ona przekazywanie informacji o celu i przyczynach działania, a następnie pomoc w określeniu sposobu działania (zachowania, jak i nastawienia)”. ( Coaching, mentoring i zarządzanie, M.Holliday, OnePress, Gliwice, s.16). Taką teorię zakłada tak sama metoda StaffCoachingu jak i ta książka.Polecamy tę pozycję dla wszystkich menedżerów, którzy mają na celu udoskonalić kompetencje swojego zespołu.Szczególy znajdują się tutaj

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl