Rekrutacyjne wskazówki dla Menedżera Regionu

img_436
Znalezienie dobrego menedżera oddziału, który wpasuje się w kulturę organizacyjną firmy jest wyzwaniem. Zatrzymanie dobrego menedżera w firmie jest jeszcze trudniejsze. Poniżej wskazówki, które pomogą Ci w rekrutacji menedżera oddziału.Rekrutacja wewnętrzna

Innymi słowy cudze chwalicie, swego nie znacie. Wokół siebie z pewnością masz potencjalnych menedżerów zespołów, którzy zasługują na awans. Zawsze zaczynaj od poszukiwania talentów na swoim podwórku. To wpłynie bardzo dobrze na morale i zaangażowanie Twoich pracowników.


Zadbaj, by mieć dużą pulę kandydatów
Menedżerowie, którzy rekrutują tylko spośród kandydatów spoza firmy dużo tracą. Zazwyczaj tych najlepszych. Co możesz zrobić?
  • Szukaj u konkurencji. Biznes to wojna. Tutaj nie ma miejsca na sentymenty. 
  • Korzystaj z usług profesjonalistów (headhunterów).
  • Przeszukuj fora internetowe (branżowe). Znajdziesz tam dossier potencjalnych kandydatów.
  • Szukaj na portalach rekrutacyjnych.
Daj się poznać jako dobry pracodawca
Powszechna opinia na Twój temat w regionie jest bardzo istotna. Zadbaj o to, by była jak najlepsza. Potencjalni kandydaci z pewnością najpierw zasięgną języka wśród Twoich obecnych podwładnych, a ci chętniej będą polecać pracę dla Ciebie, jeśli będziesz po prostu dobrym szefem!

 
Pozwól, by w rekrutacji pomagali Ci Twoi podwładni. 
Masz trzy możliwości:
  • Mogą zarekomendować dobrych kandydatów.
  • Mogą pomagać Ci w rekrutacji np. poprzez wstępne ocenianie CV.
  • Mogą pomagać Ci w rozmowach kwalifikacyjnych oraz przy ocenianiu, czy potencjalny kandydat dopasuje się do firmy i zespołu.
Ten ostatni punkt jest bardzo istotny z jeszcze jednego powodu. Buduje motywację i zaangażowanie podwładnych, ponieważ czują się doceniani oraz, że ich praca ma realny wpływ na losy firmy.
 
D.D.Podobne artykuły:Standardy rekrutacyjne

Strategie rekrutacyjne

Wymiana menedżerów

10 błędów rekrutacyjnych