Menedżer i specjalista sprzedaży poszukiwani

img_880
15. edycja cyklicznego badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów Antal Global Snapshot już po raz kolejny wskazuje na coraz lepszą sytuację na rynku pracy. 60% pracodawców z branży FMCG oraz 41% z branży Handel Detaliczny planuje rekrutacje na stanowiska średniego i wyższego szczebla w I kwartale 2014 roku.

  • Dynamika zatrudnienia specjalistów i menedżerów na przestrzeni ostatnich lat.
  • Pracodawcy poszukują specjalistów ds. marketingu.
  • Ponad 40% pracodawców rekrutujących w branży zapowiada poprawę sytuacji.

63% pracodawców planuje rekrutację specjalistów i menedżerów, 14% zwolnienia w I kwartale 2014. Prognoza ta jest lepsza od wyników poprzedniej – 14 edycji, które już były bardzo dobre (odpowiednio 58% i 11%).Jakich specjalistów potrzebują pracodawcy?W najbliższym czasie poszukiwani będą przede wszystkim specjaliści i menedżerowie ds. marketingu.Na brak ofert pracy nie będą mogli narzekać specjaliści i menedżerowie z zakresu marketingu. Szczególnym zainteresowaniem już cieszą się menedżerowie marki oraz kierownicy zespołów marketingowych. Polski rynek można uznać za dojrzały, co oznacza, że sprzedaż nie będzie już generowana ekspansją, a walką o udział w rynku oraz komunikacją z klientem – Agata Olkowska, lider zespołu Antal Sales & Marketing.Dużym zainteresowaniem pracodawców cieszyć się będą również eksperci, specjalizujący się w zarządzaniu marką własną oraz prowadzący negocjacje z kontrahentami.Ze względu na rozwijający się trend wprowadzenia do sieci handlowych marek własnych na rynku poszukiwani będą specjaliści i menedżerowie odpowiedzialni za ten obszar oraz negocjacje ze strategicznymi klientami. Natomiast w kanałach sprzedaży tradycyjnych będą zachodzić zmiany w strukturze – w trudnej sytuacji mogą się znaleźć regionalni kierownicy sprzedaży – Agnieszka Niebutkowska, konsultantka Antal Sales & Marketing.W branżach FMCG i Handel Detaliczny sytuacja w rekrutacji specjalistów i menedżerów zmienia się na lepsze. Mimo, iż znalazły się one w grupie goniących tendencji w tych branżach nie można określić, jako złe. Ponad 40% pracodawców rekrutujących daje podstawy sądzić, że już w przyszłym kwartale specjaliści i menedżerowie będą mogli liczyć na poprawę sytuacji.

antal***

O badaniu

Piętnasta edycja badania Antal Global Snapshot przedstawia dane pozyskane w rozmowach z 10065 przedsiębiorstwami z ponad 40 krajów Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Badanie przeprowadzono metodą CATI i CAWI. W anonimowym badaniu udział wzięli zarówno główni kierownicy, dyrektorzy, menedżerowie, jak i pracownicy działów HR przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i instytucji finansowych. W Polsce badanie objęło grupę 1690 pracodawców i przeprowadzone było w listopadzie 2013 r.

Źródło: Antal

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl