Twoje cele zawodowe: Czy jesteś na właściwej drodze?

img_584
Zwykle jesteśmy bardzo podekscytowani, gdy chcemy coś zmienić w naszym prywatnym lub zawodowym życiu. Naprawdę chcemy zmiany ale później, jak często mówię, wkracza życie i praca. Jesteśmy zajęci naszymi innymi zobowiązaniami, a nasze nadzieje, marzenia i cele są odstawiane na boczny tor. Powtarzamy sobie: „Jak tylko poradzę sobie z tym kryzysem/projektem/zadaniem, to natychmiast wracam do swojego planu.Oto pięć strategii, które pozwolą Wam ruszyć z miejsca i osiągnąć to, co chcecie.


1. Skupiajcie się na zmianie. Na tym, co chcecie osiągnąć. Zbyt często skupiamy się na tym, co chcemy lub nie, a nie zadajemy sobie pytania dlaczego. Nie chcemy już palić, chcemy schudnąć, przestać odkładać rzeczy na później etc. To oczywiście bardzo poważne i wspaniałe cele. Jeśli jednak nie połączymy tych celów z czymś, co jest dla nas ważne, to jest bardzo mało prawdopodobne, że poświęcimy tym celom wystarczającą ilość czasu i energii.
Jeśli np. chcecie zmienić zły nawyk odkładania spraw na później, to dlaczego? Czy dlatego, że boicie się, że zadania nie zostaną zrobione dobrze i na czas? Macie szefa, który jest bardzo skupiony na szczegółach i oczekuje realizacji zadania dokładnie i przed terminem? A wy chcecie być postrzegani  przez niego bardzo pozytywnie, ponieważ zbliża się projekt, w którym bardzo chcecie wziąć udział?


2. Małe kroki, ale codziennie. Bardzo wiele dobrych planów upada, bo są zbyt ambitne, a działania zbyt mało konsekwentne. Chcecie napisać książkę, stracić 10 kilo wagi, realizować zadania na 10 dni przed terminem, ok. Co możecie zrobić  w tym kierunku każdego dnia? To może być zarezerwowanie 15-30 minut każdego dnia na pisanie, ćwiczenia, stworzenie checklisty, wygospodarowanie czasu każdego poranka, w którym nikt nie będzie Wam przeszkadzał w pracy nad tą listą zadań.


3. Znajdźcie partnera, który będzie Was rozliczał. To zdecydowanie zwiększy Wasze wysiłki. Codzienne lub cotygodniowe sprawozdania, to to co powoduje, że wielu bardzo skutecznych profesjonalistów i liderów jest w stanie utrzymywać swoje wyniki na bardzo wysokim poziomie przez naprawdę długi okres czasu. Najlepszym przykładem jest trener szefów Marshall Goldsmith i jego przyjaciel, z którym kontaktował się każdego wieczora, niezależnie od tego, gdzie się znajdowali. Zadawali sobie kluczowe pytania dotyczące realizacji założonych celów. Ta technika z pewnością pozwoli Wam na utrzymanie wysokiej motywacji i na bycie uczciwym względem siebie.


4. Nie uciekajcie od porażek. Strach przed porażką jest największą przeszkodą w osiąganiu sukcesów w życiu. Nie sama porażka, ale właśnie strach przed nią, przewidywanie tej porażki. Możemy sobie powtarzać: „Jeśli to zrobię i mi się nie uda, to wyjdę na głupka” „Ośmieszę się” „Rozczaruję ludzi, będą myśleli, że jestem niekompetentny…” etc. Co z tego? Jaki jest najgorszy z możliwych scenariuszy? Czy jest tak zły, jak Wam się wydaje? Zapytajcie innych. Porażka nie jest niczym innym, jak tymczasowym kłopotem i jednocześnie szansą na to, by następnym razem wykonać zadania poprawnie.


5. Siła optymizmu. Wizualizujcie sobie sukces, uwierzcie w niego. Spodziewajcie się go. Tak, problemy, rozczarowania i błędy się zdarzają, ale ważne jest, by iść do przodu. Starajcie się unikać negatywnych ludzi. Jeśli nie potrafią być zadowoleni z siebie, to z pewnością nie pomogą Wam w odniesieniu sukcesu.


Sukces, to coś więcej niż ciężka praca i spalanie mnóstwo energii. Sukces jest tam, gdzie jest umiejętność skupienia się na tym, co ważne. Przejrzyjcie zatem wasze listy rzeczy „do zrobienia” i wybierzcie te punkty, które są najistotniejsze, czyli te, które w istotny sposób, na lepsze zmienią wasze życie i karierę.
Marcia ZidleOryginalny artykuł znajduje się tutaj 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl