Sukces w sprzedaży to umiejętność wpływania na ludzi

img_499
Posiadanie wpływu na ludzi to przede wszystkim zrozumienie samego siebie oraz krytyczne spojrzenie na własne umiejętności. Naprawdę wyjątkowe umiejętności wpływania na ludzi to kombinacja zdolności interpersonalnych, komunikacyjnych, umiejętność prowadzenia prezentacji, asertywności etc. Co spowoduje, że będziesz miał większy wpływ na swoich ludzi?
Słuchaj uważnie, co ludzie wokół Ciebie mówią. Słuchając okażesz szacunek i wyeliminujesz niebezpieczeństwo nieporozumienia.
Odkrywaj indywidualne potrzeby i problemy podwładnych. Każdego z osobna. Poznasz wtedy rzeczywistą motywację do pracy i będziesz miał na nią wpływ.


Stosuj różne style zarządzania w zależności od potrzeb i preferencji podwładnych. Lider, który chce mieć wpływ na swoich podwładnych, musi wiedzieć co to empatia.


Rozwijaj swoją zdolność percepcji. Musisz z dużym wyprzedzeniem wykrywać sytuacje kryzysowe np. konflikty w zespole.
Buduj i utrzymuj dobre relacje z podwładnymi poprzez szczerą i otwartą komunikację.


Skupiaj się na  mocnych stronach swoich menedżerów i sprzedawców. Eksponuj je publicznie. Jednocześnie pamiętaj, by nie zaniedbywać szkoleń swoich ludzi w tych obszarach, w których dostrzegasz braki.


Przywództwo to zdolność do realizowania własnych zamierzeń przy pomocy zespołu ludzi, którzy uznają cele lidera za swoje własne. Czasami przywództwo to sprawianie, by podwładni robili rzeczy, na które, w innych okolicznościach spoglądaliby niechętnie. Taka definicja przywództwa wyklucza przymus, który powoduje tylko i wyłącznie opór i zmniejszenie morale. 


To umiejętność jak każda inna, którą powinieneś udoskonalać. Stosując się do powyższych punktów powinieneś poradzić sobie z tym zadaniem łatwiej i mniej boleśnie. 


D.D.Podobne artykuły:

Siła pozytywnej informacji zwrotnej

Zasady perswazji