6 wskazówek jak przyciągnąć dobrych menedżerów

img_434
Czasy, gdy zwykłe ogłoszenie o wolnym wakacie menedżerskim, wystarczyło do zwerbowania dobrego menedżera dawno minęły. Dzisiaj trzeba dobrze sprzedać ofertę pracy, bo o dobrych menedżerów naprawdę trudno.Poniżej pięć wskazówek, które zwiększą Twoje szanse w rekrutacji menedżerów:


1. Wynagrodzenie. Pojektuj je zgodnie z rynkowymi realiami Jeśli medżerowie zespołów zarabiają w twoim regionie 3000 złotych miesięcznie, to dlaczego ktoś miałby pracować dla Ciebie za 2500 złotych?


2. Oferuj program korzyści pozafinansowych. By odnieść sukces w rekrutacji zaoferuj coś więcej np. pakiety medyczne. Negocjuj z firmą ubezpieczeniową możliwość ubezpieczenia podwładnych. Postaraj się o dofinansowanie studiów np. podyplomowych, kursów etc.


3. Pokaż scieżki rozwoju. Ludzie nie szukają pracy, w której utkną na kolejne 5-10 lat na tym samym stanowisku. Szukają pracy, która zaoferuje im możliwość rozwoju umiejętności i awansu.


4. Wyrozumiałość. Jeśli to będzie konieczne zaproponuj elastyczne godziny pracy (być może również możliwość pracy z domu).


5. Bądź kreatywny jeśli chodzi o bonusy. Karnety na basen, siłownię dla menedżera i jego rodziny, to nie musi być kosztowny wydatek dla firmy, a korzyści mogą być bardzo duże.


6. System premiowania za wyniki. Premia wcale nie musi być finansowa. Być może opłacony wyjazd wakacyjny dla menedżera z rodziną będzie strzałem w dziesiątkę.

 
Wielu menedżerów szukając pracy nie kieruje się kwestiami finansowymi, dlatego im bardziej zróżnicowana będzie Twoja oferta jeśli chodzi o korzyści, tym większa szansa, że przyciągniesz najlepszych.
D.D.Podobne artykuły:

7 technik rekrutowania kierowników zespołu

Metoda trzech

Jak znaleźć dobrego kierownika zespołu

9 błędów rekrutacyjnych

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl