6 wskazówek jak przyciągnąć dobrych menedżerów

img_434
Czasy, gdy zwykłe ogłoszenie o wolnym wakacie menedżerskim, wystarczyło do zwerbowania dobrego menedżera dawno minęły. Dzisiaj trzeba dobrze sprzedać ofertę pracy, bo o dobrych menedżerów naprawdę trudno.Poniżej pięć wskazówek, które zwiększą Twoje szanse w rekrutacji menedżerów:


1. Wynagrodzenie. Pojektuj je zgodnie z rynkowymi realiami Jeśli medżerowie zespołów zarabiają w twoim regionie 3000 złotych miesięcznie, to dlaczego ktoś miałby pracować dla Ciebie za 2500 złotych?


2. Oferuj program korzyści pozafinansowych. By odnieść sukces w rekrutacji zaoferuj coś więcej np. pakiety medyczne. Negocjuj z firmą ubezpieczeniową możliwość ubezpieczenia podwładnych. Postaraj się o dofinansowanie studiów np. podyplomowych, kursów etc.


3. Pokaż scieżki rozwoju. Ludzie nie szukają pracy, w której utkną na kolejne 5-10 lat na tym samym stanowisku. Szukają pracy, która zaoferuje im możliwość rozwoju umiejętności i awansu.


4. Wyrozumiałość. Jeśli to będzie konieczne zaproponuj elastyczne godziny pracy (być może również możliwość pracy z domu).


5. Bądź kreatywny jeśli chodzi o bonusy. Karnety na basen, siłownię dla menedżera i jego rodziny, to nie musi być kosztowny wydatek dla firmy, a korzyści mogą być bardzo duże.


6. System premiowania za wyniki. Premia wcale nie musi być finansowa. Być może opłacony wyjazd wakacyjny dla menedżera z rodziną będzie strzałem w dziesiątkę.

 
Wielu menedżerów szukając pracy nie kieruje się kwestiami finansowymi, dlatego im bardziej zróżnicowana będzie Twoja oferta jeśli chodzi o korzyści, tym większa szansa, że przyciągniesz najlepszych.
D.D.Podobne artykuły:

7 technik rekrutowania kierowników zespołu

Metoda trzech

Jak znaleźć dobrego kierownika zespołu

9 błędów rekrutacyjnych