Taka praca nie ma sensu

„Taka praca nie ma sensu” z pozoru wydaje się książką, która nie ma zbyt wiele wspólnego z pracą menedżera sprzedaży. W rzeczywistości, choć nie ma tam ani słowa o sprzedaży i zarządzaniu, może się ona przydać o wiele bardziej niż liczne poradniki z tej dziedziny.

 

Tony Schwartz na podstawie wielu badań, opierając się m.in. na popularnej piramidzie potrzeb Maslowa, przedstawia, co możemy zrobić, aby nasza praca była efektywniejsza ale i bardziej zrównoważona, by rozwój osobisty szedł w parze z rozwojem zawodowym.

Autor zdaje się odpowiadać na pytanie, jak działać i jak funkcjonować skutecznie w XXI wieku, nastawionym na prędkość, skuteczność oraz coraz lepsze wyniki, zachowując przy tym równowagę i spokój. Schwartz pisze między innymi o tym, jak eliminować jedne rytuały i wdrażać inne, jak się regenerować, jak utrzymać kondycję psychiczną i fizyczną, jak skupić się na osiąganiu celów, jak wyzbywać się negatywnych emocji.  

Schwartz powołuje się tak na przykłady z własnego doświadczenia, jak i na badania naukowe, co z pewnością uwiarygodnia jego tezy. Przedstawia ćwiczenia i praktyki, które mogą okazać się skuteczne tak w biznesie jak i w życiu osobistym. Zwraca uwagę m.in. na aspekt regeneracyjny, emocje, samorealizację, koncentrację, duchowość, poczucie uznania. Krok po kroku, pokazuje jak ważne są te elementy w codziennym życiu i jak możemy usprawnić ich funkcjonowanie.  

 

Książka autorstwa Tony’ego Schwartza jest bardzo dobrą pozycją z dziedziny psychologii biznesu. Warto, aby zapoznali się z nią menedżerowie, zwłaszcza Ci piastujący najbardziej odpowiedzialne funkcje w firmie.Szczególy znajdują się tutaj