Taka praca nie ma sensu

„Taka praca nie ma sensu” z pozoru wydaje się książką, która nie ma zbyt wiele wspólnego z pracą menedżera sprzedaży. W rzeczywistości, choć nie ma tam ani słowa o sprzedaży i zarządzaniu, może się ona przydać o wiele bardziej niż liczne poradniki z tej dziedziny.

 

Tony Schwartz na podstawie wielu badań, opierając się m.in. na popularnej piramidzie potrzeb Maslowa, przedstawia, co możemy zrobić, aby nasza praca była efektywniejsza ale i bardziej zrównoważona, by rozwój osobisty szedł w parze z rozwojem zawodowym.

Autor zdaje się odpowiadać na pytanie, jak działać i jak funkcjonować skutecznie w XXI wieku, nastawionym na prędkość, skuteczność oraz coraz lepsze wyniki, zachowując przy tym równowagę i spokój. Schwartz pisze między innymi o tym, jak eliminować jedne rytuały i wdrażać inne, jak się regenerować, jak utrzymać kondycję psychiczną i fizyczną, jak skupić się na osiąganiu celów, jak wyzbywać się negatywnych emocji.  

Schwartz powołuje się tak na przykłady z własnego doświadczenia, jak i na badania naukowe, co z pewnością uwiarygodnia jego tezy. Przedstawia ćwiczenia i praktyki, które mogą okazać się skuteczne tak w biznesie jak i w życiu osobistym. Zwraca uwagę m.in. na aspekt regeneracyjny, emocje, samorealizację, koncentrację, duchowość, poczucie uznania. Krok po kroku, pokazuje jak ważne są te elementy w codziennym życiu i jak możemy usprawnić ich funkcjonowanie.  

 

Książka autorstwa Tony’ego Schwartza jest bardzo dobrą pozycją z dziedziny psychologii biznesu. Warto, aby zapoznali się z nią menedżerowie, zwłaszcza Ci piastujący najbardziej odpowiedzialne funkcje w firmie.Szczególy znajdują się tutaj

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl