Recenzja książki Zawód menedżer

Zawód menedżer Petera F.Druckera należy do klasyki literatury popularnonaukowej z zakresu biznesu i zarządzania. Autor ma ugruntowana pozycję specjalisty w tym zakresie od niemal półwieku, a jego kolejne książki, czy zbiory artykułów, są jedynie potwierdzeniem tego faktu.

 

„Zawód menedżer” to zbiór artykułów, powstałych na przestrzeni niemal 40 lat. Skupione są one na dwóch obszarach działań menedżera, jego obowiązkach i świata, który go otacza. Najbardziej fascynujący jest fakt, iż artykuły sprzed 30 lat nadal nie tracą swojej aktualności i autentyczności i wciąż mogą służyć menedżerom w ich pracy.

 

Z artykułów Druckera wyłania się obraz tego, kim powinien być menedżer, jaki powinien być jego sposób myślenia, co odróżnia dobrego kierownika od tego, który nie potrafi zarządzać ludźmi. Artykuły skupione w rozdziale „Świat menedżera” dotyczą przede wszystkim tego, jak menedżer powinien zarządzać firmą, jak wygląda sprawny model organizacyjny, jak podążać ze zmianami, które nieustannie zachodzą w biznesie.

Mnóstwo przykładów, które zawarte są w tej pozycji, opartych jest na rzeczywistych sytuacjach, mających miejsce w największych firmach tak w Europie jak i na świecie.

 

Zawód menedżer to obowiązkowa lektura, którą powinni przeczytać menedżerowie sprzedaży niezależnie od swojego doświadczenia. To czerpanie wiedzy od najlepszych.

 

Szczególy tej książki znajdują się tutaj

Inne polecane książki tego autoraPrzesłanie Druckera          

Praktyka zarządzania           

Menedżer skuteczny