Recenzja książki ‘Vademecum managera’

„Vademecum managera” autorstwa Andrzeja Sieradzkiego to książka przede wszystkim dla tych, którzy rozpoczynają swoją karierę na stanowiskach kierowniczych. Znajdują się w niej podstawy dotyczące między innymi organizacji czasu pracy, planowania, komunikacji, działaniu pod presją czasu i stresu, marketingu.

 

Nie jest to na pewno kompletne źródło wiedzy dla menedżera. Pewne tematy zostały potraktowane schematycznie aczkolwiek treściwie. W książce znajduje się omówienie podstawowych zadań, jakie stoją przed menedżerem i porady, jak wdrożyć odpowiednie zachowania w życie firmy. Jest to pozycja skupiająca się na teorii, czytelnik nie znajdzie w niej case studies, ani przykładów konkretnych działań. Należy ją potraktować raczej jako podręcznik podsumowujący to, co każdy menedżer powinien wiedzieć.

 

Bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą, częścią książki są testy dla menedżera jest ich ok., 50, badające jego predyspozycje do zawodu. To element bardzo przydatny z perspektywy menedżerskiej. To czego jednak zabrakło, to szerszego omówienia tych testów.

 

Książka może posłużyć także menedżerów z doświadczeniem dla przypomnienia sobie fundamentów wiedzy z obszaru ich działań.Szczególyt znajduja się tutaj