Recenzja książki Rozmowa kwalifikacyjna

Rekrutacja to niezwykle ważny a często traktowany po macoszemu element w pracy menedżera. Nie rzadko ogranicza się ona do zamieszczenia sztampowego ogłoszenia, zebrania CV kandydatów, umówienia spotkań, użycie jednego z szablonów rozmów, itp. Potem, następuje szybkie zatrudnienie i jeszcze szybsze zwolnienie.

 

Temat rekrutacji często był omawiany i opisywany. Książka „ Rozmowa kwalifikacyjne” autorstwa Malcolma Peela jest jednym z takich kompendiów.

 

Autor przechodzi przez etap rekrutacji metodologicznie – od zdiagnozowania konieczności zatrudnienia nowego pracownika, przez formułowanie ogłoszenia, wybranie listy kandydatów po samą rozmowę kwalifikacyjną.

 

To na spotkaniu z potencjalnym pracownikiem Peel skupia się najmocniej. Prezentuje on listę szczegółowych pytań, które przynoszą informacje o kandydacie. Analizuje odpowiedzi i prezentuje wiedzę, jaką one z sobą niosą. Szczegółowo podzielił pytania na te, dotyczące przeszłości, czyli tego co zawarte jest w CV, teraźniejszości, przyszłości i planów tak osobistych jak i zawodowych.

 

Są to bardzo cenne wskazówki, o których niewielu menedżerów pamięta, choć zadanie odpowiednich pytań może bardzo często wyłonić pożądane cechy kandydatów i ich umiejętności, a także dzięki tym zabiegom można odkryć osobowość, która nie będzie przystawała do zespołu.

 

Niewielkich rozmiarów książkę, można przeglądać wyrywkowo, napisana jest przejrzystym językiem i systematycznie podzielona, dlatego stanowi cenne narzędzie dla pracodawców.Polecamy tę książkę zwłaszcza początkującym menedżerom, którzy z rekrutacją muszą zetknąć się po raz pierwszy jak również tym, którzy poszukują inspiracji do jej przeprowadzenia.Szczegóły znajdują się tutaj

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl