Recenzja książki Potęga checklisty

Potęga checklisty to książka napisana przez jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata według opiniotwórczego tygodnika „Time” – Atula Gaweande. Nie jest to żadnego rodzaju podręcznik, w którym menedżerowie znajdą zasady, wskazówki i ćwiczenia, na czym polega tworzenie i praca z listą kontrolną. Wręcz przeciwnie – jest to raczej opowieść o tym, jak przydatne i konieczne jest to rozwiązanie w najbardziej złożonych i skomplikowanych profesjach świata, a także w przypadku prostszych procedur.

 

Autor na podstawie licznych doświadczeń, zebranych tak na sali chirurgicznej, jak i podczas rozmów z konstruktorami, inżynierami, pilotami dostrzegł jak ważną sprawą jest stworzenie listy kontrolnej w przypadku nawet najprostszych czynności. Okazało się, że taka chcecklista w bardzo znaczący sposób zmniejsza, jeśli nie eliminuje, ryzyko popełnienia błędu, czy zaniechania pewnych działań, przez co może nawet uratować życie.Poprzez  liczne opowieści o interesujących przypadkach Gawande stara się udowodnić konieczność istnienia i przestrzegania list kontrolnych. Czytelnicy znajdą tu wiele historii o sytuacjach chirurgicznych, architektonicznych, sytuacjach z lotnictwa  – każda z nich to osobny ciekawy przypadek, dlatego ksiązka sama w sobie jest bardzo interesująca.

Choć w tej pozycji nie ma mowy o menedżerach, czy sytuacjach sprzedażowych, analogia wydaje się oczywista. Skoro takie działania sprawdzają się w tak złożonych profesjach, czy nie warto zastosować je także w pracy menedżera?

 

Ksiązka nie ma na celu nauczenia czytelników, jak powinna wyglądać checklista, nie ma charakteru instruktażowego, to ciekawa opowieść z różnych sfer życia, utkana licznymi anegdotami, rozmowami, cytatami. Napisana w przystępny sposób jest idealnym wypełnieniem chwili wolnego czasu i choć nie należy do podstawowych lektur menedżera, możemy zapewnić, iż czas z nią spędzony nie będzie zmarnowany.Szczegóły znajdują się tutaj

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl