Recenzja książki Podręcznik coachingu

Podręcznik coachingu to poradnik dla menedżerów, którzy mają przed sobą zadanie udoskonalenia bądź to swojego zespołu, bądź to poszczególnych pracowników, aby zwiększyć ich umiejętności i wiedzę. 

 
Autorki książki – Sara Thorpe i Jackie Clifford analizują problem coachingu od podstaw. W książce znajduje się zarówno dużo wiedzy teoretycznej, takiej jak definicje coachingu, teorie uczenia się itp.,  praktyczne wskazówki – jak przeprowadzać coaching aż po studium przypadku i konkretne narzędzia służące przeprowadzeniu szkolenia.
 
Bardzo interesującym i przydatnym narzędziem jest sam opis poszczególnych etapów coachingu. Każdy z nich jest przedstawiony w analogiczny sposób. Zostały zaprezentowane wymagane działania, cele, jakie należy sobie postawić, umiejętności, jakie powinien posiadać coach, aby móc przeprowadzić poszczególne etapy, a także te elementy, które mogą się nie udać w trakcie szkolenia. 
 
Autorki przytoczyły kilkanaście przypadków coachingu, prezentując zarówno problemy przed jakimi stanął coach, działania jakie podjął, wyzwania, przed jakimi stanął, a wszystko opatrzone jest komentarzem autorek. Ostatnia część książki to konkretne działania i ćwiczenia, z jakich może korzystać coach – jest to kilkanaście krótkich zadań, które są gotowe do zastosowania.
 
Polecamy te książkę wszystkim menedżerom, którzy są odpowiedzialni za szkolenia pracowników.  


Szczegóły znajdują się tutaj