Recenzja książki Podręcznik coachingu

Podręcznik coachingu to poradnik dla menedżerów, którzy mają przed sobą zadanie udoskonalenia bądź to swojego zespołu, bądź to poszczególnych pracowników, aby zwiększyć ich umiejętności i wiedzę. 

 
Autorki książki – Sara Thorpe i Jackie Clifford analizują problem coachingu od podstaw. W książce znajduje się zarówno dużo wiedzy teoretycznej, takiej jak definicje coachingu, teorie uczenia się itp.,  praktyczne wskazówki – jak przeprowadzać coaching aż po studium przypadku i konkretne narzędzia służące przeprowadzeniu szkolenia.
 
Bardzo interesującym i przydatnym narzędziem jest sam opis poszczególnych etapów coachingu. Każdy z nich jest przedstawiony w analogiczny sposób. Zostały zaprezentowane wymagane działania, cele, jakie należy sobie postawić, umiejętności, jakie powinien posiadać coach, aby móc przeprowadzić poszczególne etapy, a także te elementy, które mogą się nie udać w trakcie szkolenia. 
 
Autorki przytoczyły kilkanaście przypadków coachingu, prezentując zarówno problemy przed jakimi stanął coach, działania jakie podjął, wyzwania, przed jakimi stanął, a wszystko opatrzone jest komentarzem autorek. Ostatnia część książki to konkretne działania i ćwiczenia, z jakich może korzystać coach – jest to kilkanaście krótkich zadań, które są gotowe do zastosowania.
 
Polecamy te książkę wszystkim menedżerom, którzy są odpowiedzialni za szkolenia pracowników.  


Szczegóły znajdują się tutaj 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl