Recenzja książki NLP w biznesie

NLP w biznesie to jedna z propozycji, mówiąca o popularnym ostatnimi czasy programowaniu neuro-lingwistycznym. Techniki NLP od pewnego czasu są bardzo popularne w działaniach marketingowych, sprzedażowych, tak w zarządzaniu jak i w odpowiednim nastawianiu się na sukces.

 

Autor, Sue Knight, po kolei prowadzi czytelnika przez poszczególne etapy NLP, skupiając się na aspekcie sposobów myślenia( neuro), sposobów wyrażania się (lingwistyka) oraz samym wdrożeniu i nastawieniu się na właściwy proces. Wraz z lekturą poszczególnych rozdziałów czytelnik przeprowadza na sobie ćwiczenia, które mają na calu uświadomienie mu, na czym polegają techniki NLP oraz do czego mogą zostać wykorzystane.

 

Dużym atutem książki jest fakt, iż oparta jest ona przede wszystkim na zadaniach, na praktycznym zastosowaniu technik. NLP jest oczywiście bardzo szeroką dyscypliną i do jej odpowiedniego przyswojenia nie wystarczy z pewnością wyłącznie jednorazowa lektura tej pozycji. Z pewnością jest to jednak dobry sposób na zapoznanie się z samą metodą.Dzięki wielości i różnorodności zadań, każdy czytelnik, jeśli aktywnie będzie wypełniać polecenia, zyska świadomość technik i podstawy ich używania, co może zaprowadzić go do głębszego ich wykorzystania.

 

O tym, że NLP jest skuteczne w prowadzeniu biznesu mówi się od pewnego czasu, dzięki m.in. tej książce menedżerowie mogą wypróbować czy jest to odpowiednie narzędzie także dla nich.Szczegóły znajdują sie tutaj