Recenzja książki Maszynka do zarabiania pieniędzy – Richard Klapholz , Alex Klarman

Maszynka do zarabiania pieniędzy

Autorzy: Richard Klapholz , Alex Klarman„Maszynka do zarabiania pieniędzy” to pozycja skierowana do osób pełniących funkcje kierownicze w firmie. Książka, reklamowana jest jako prosty przepis na to, jak zwiększyć skuteczność i efektywność, a także zyski w firmie, stosując teorię ograniczeń. 

 
Autorzy, Richard Klapholz i Alex Klarman, przedstawiają, jak poprzez teorię ograniczeń, polegającą na odpowiednim zarządzaniu istniejącymi w firmie ograniczeniami, czyli wąskimi gardłami, można zwiększyć sprzedaż. Jak przekonują autorzy, teoria ograniczeń, stosowana wcześniej w systemach zarządzania procesami i dystrybucji, równie dobrze sprawdza się w dziale sprzedaży. 
 
Wielką zaletą książki oprócz jej ewidentnego przekazu pragmatycznego jest sposób, w jaki została napisana. „Maszynka do zarabiania pieniędzy” nazwana jest przez wydawcę powieścią biznesową i tak jest rzeczywiście. Książka ma formę dziennika, gdzie nowo mianowany Wiceprezes ds. Sprzedaży opisuje swój sposób na radzenie sobie z problemami działu sprzedaży, a za metodę obiera właśnie teorię ograniczeń. Krok po kroku, przedstawione zostają wyzwania, którym musi sprostać, metody, jakie obiera w celu rozwiązania problemów i efekty, jakie one przynoszą. 
Na końcu ksiązki znajduje się aneks, zawierający schematy, wykresy i szablony, które będą pomocne w przypadku chęci wdrożenia metody teorii ograniczeń w dziale sprzedaży. 
 
Książka polecana jest głównie dyrektorom regionalnym i handlowym, gdyż ma ona na celu zmianę podejścia do systemu zarządzania sprzedażą. Nie jest to może złota recepta na sukces w każdej dziedzinie, ale na pewno niezwykle pomocne narzędzie do definiowania problemu i jego likwidacji, a także ciągłego usprawniania przedsiębiorstwa. Szczegóły znajdują się tutaj 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl