Recenzja książki Jak być lepszym menedżerem

Jak być lepszym menedżerem

Michael Armstrong 
 
„Jak być lepszym menedżerem” to bardzo praktyczny poradnik zwłaszcza dla osób, które zaczynają pracę na kierowniczych stanowiskach, a także dla tych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie. 
 
Punkt po punkcie autor omawia wszystkie najważniejsze zadania, obowiązki i działania, jakie musi podjąć menedżer zespołu. Mowa jest o planowaniu, tworzeniu budżetów, zarządzaniem zmianą, technikach zarządzania. Nie są to jedynie hasła, ale dokładne omówione procesy, jakimi zajmuje się menedżer w swojej pracy. Wyjaśnione zostały najczęściej popełniane błędy, a także przytoczono najważniejsze wskazówki, jak wykonać dane zadanie najlepiej, jak się do niego przygotować oraz jak zmierzyć jego efektywność.
 
Układ książki jest przejrzysty, a informacje w niej zawarte są uszeregowane, przez co z łatwością można odnaleźć poszczególne tematy. Czytelnik znajdzie tu także formularze i praktyczne narzędzia. 
 
Książka ta powinna być obowiązkową lekturą dla osób zarządzających w firmie. Polecana jest przede wszystkim dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę w charakterze menedżera.