Recenzja książki Czy to nie oczywiste?

‘Czy to nie oczywiste. Doskonałość w dystrybucji’ autorstwa Eliyahu M.Goldratta to tak naprawdę powieść. Z tej przyczyny jest bardzo łatwa w odbiorze, a jednak po skończonej lekturze, czytelnik pozostaje z dziwną myślą i nagłym objawieniem. Jest to kolejna książka wydawnictwa Mint Books dotycząca Teorii Ograniczeń, która przesuwa nas w problem dystrybucji w sprzedaży detalicznej. Historia Paula, który boryka się z nadwyżkami w sklepie i jego nierentownością, powoli przenosi nas z problemu do jego rozwiązania. Krok po kroku, poznając historię bohatera książki Goldratta, widzimy drogę a tak naprawdę proces zmiany systemu dystrybucji.

 

Autor nie zamęcza nas teoriami, technikami, czy poradami, jego punkt widzenia i zasada działania wyłania się z samej fabuły powieści. Na samym końcu, w krótkim podsumowaniu Goldratt zaznacza najważniejsze wnioski w postaci: 5 kroków dla detalistów. Ten, swego rodzaju epilog, zawiera to co najistotniejsze, jednak nie będzie zrozumiały dla tych, którzy nie zapoznają się z cała historią przedstawioną w książce.

 

Warto poświęcić czas, aby zapoznać się z najnowszą pozycją MINT Books, bardzo łatwa w lekturze, dobrze napisana, pozwala dostrzec samodzielnie najważniejsze zastosowania Teorii Ograniczeń. ‘Czy to nie oczywiste. Doskonałość w dystrybucji’ polecamy wszystkim menedżerom odpowiadającym za sprzedaż swoich firmach. Naprawdę warto! Szczegóły znajdują się tutaj