Recenzja książki 3. rozwiązania – Stephena Coveya

‘3 rozwiązanie’ autorstwa Stephena R. Coveya podbiło rynek amerykański jak i europejski Stało się tak z tej prostej przyczyny – jest to książka  po części psychologiczna, po części biznesowa, po części motywacyjna, przydatna tak w życiu zawodowym jak i w prywatnym.

 

Trzecie rozwiązanie zdaniem autora to próba poszukania wspólnego wyjścia, synergii pomiędzy dwoma nieprzystającymi do siebie punktami widzenia. Nie jest to sztuka kompromisu, tylko próba wyjścia naprzeciw wyzwaniom i skonfrontowania ich, tak, aby obydwie strony były zadowolone z wypracowanej metody. Zdaniem Coveya problem tkwi w tym, jak poszczególne osoby patrzą na problem, czy na swojego adwersarza – widzą w nim przeciwnika, zamiast wyjść poza swój punkt widzenia, swoją stronę i spróbować zrozumieć intencje czy zamiary i cele innych, Synergia, empatia, analizowanie innych, zadawanie pytań, tworzenie trzeciego rozwiązania – to słowa klucze dla Coveya.

 

Po opisie czym, jest sam paradygmat trzeciego rozwiązania autor stara się przedstawić jego zastosowanie w pracy, w domu, w prawie, w szkole, w społeczeństwie, czy na świecie. W książce czytelnik znajdzie mnóstwo przykładów, historii prawdziwych z różnych sfer życia, w których skutecznie zastosowano teorię Trzeciego Rozwiązania.

 

Z pewnością można polecić tę książkę osobom, które często negocjują a także chcą poznać inny punkt widzenia na rozwiązywania konfliktów. Aczkolwiek nie nazwalibyśmy tej pozycji  lekturą obowiązkową, jednak na pewno będzie ona ciekawym uzupełnieniem informacji dla menedżerów.Szczegóły znajdują się tutaj

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl