Recenzja książki 1001 sposobów na nagradzanie pracownikóww

Chyba dla każdego menedżera nagradzanie pracowników w sprzedaży jest jednym z najtrudniejszych zadań. Książka autorstwa Boba Nelsona może pomóc w rozwiązaniu tych problemów. To prawdziwa kopalnia pomysłów.

 

Autor usystematyzował doświadczenia z różnych firm i zaprezentował sposoby na nagradzanie, a co za tym idzie także motywowanie pracowników. Pomysłów jest bardzo wiele i to różnorodnych. Nie zawsze , a raczej należałoby powiedzieć bardzo rzadko, menedżerowie mogą motywować swoich pracowników dodatkowymi premiami finansowymi. Zapominają jednak, iż takie elementyjak pochwała, wyrażenie publicznego uznania może przynieść o wiele większe korzyści.

 

Bob Nelson przedstawił nagradzanie formalne, nieformalne oraz nagrody za szczególne osiągnięcia. Zaprezentował różne sposoby wyrażania zadowolenia z wykonanej pracy czy uznania, wręczania symbolicznych prezentów, a nawet fiszek z podziękowaniami. Autor nie pominął oczywiście formalnych sposobów nagradzania – premii, bonów, wycieczek, imprez integracyjnych, itp.

 

Książka ‘1001 sposobów na nagradzanie pracowników’ będzie bardzo pomocna dla wszystkich menedżerów, przecież nagradzanie i motywowanie pracowników należy do jednych z największych wyzwań dla osób kierujących podwładnymiSzczególy znajdują się tutaj