CZY ZBYT GWAŁTOWNY WZROST MOŻE BYĆ GROŹNY DLA PRZEDSIĘBIORSTWA?

img_920
Większość właścicieli małych firm chciałaby, by ich biznes osiągnął natychmiastowy sukces. Często nie zdają sobie jednak spraw, że gwałtowny i szybki wzrost popytu stawia przed małymi i średnimi firmami wyzwania, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się niebezpieczne. Najnowsze wydanie Hays Journal bada wyzwania szybkiego wzrostu przedsiębiorstw.

 

Maciej Łyszczyński  – Team Leader Professional Services  w Hays Poland wyjaśnia: „Zatrudnienie pierwszego pracownika jest niewątpliwie punktem przełomowym dla każdego przedsiębiorcy, ale konieczność zatrudnienia kilkudziesięciu pracowników jest wyzwaniem dużo większym. Rozwijająca się firma z atrakcyjną marką może przyciągać ogromną liczbę kandydatów chcących pracować nad kolejnym interesującym projektem. Jednocześnie, firmy te zajęte rekrutacją, mniej koncentrują się na rynkowej rywalizacji.”

 

Maciej Łyszczyński dodaje: „Pierwszą rekrutacją, jaką przeprowadzą firmy przewidujące szybki rozwój, jest zatrudnienie eksperta HR, które wesprze pracodawcę w zakresie prawa pracy i zarządzania procesem rekrutacji. Firmy, które otwierają oddziały za granicą, czy przejmują inne firmy muszą pogodzić interesy wielu stron stają w obliczu ogromnej liczby wyzwań w obszarze HR, dlatego silny zespół HR umożliwi przedsiębiorstwu dostosowanie się do tych zmian. “

 

Należy pamiętać, że rozwijające się przedsiębiorstwa nie mogą koncentrować się na nowych pracownikach, kosztem tych, którzy przyczynili się do dotychczasowych sukcesów.

 

„Rotacja pracowników jest kluczowa dla szybko rozwijających się firm. Mniejszym organizacjom jest łatwiej wsłuchiwać się w potrzeby pracowników, czy wprowadzić świadczenia pro pracownicze, jak np. ruchomy czas pracy – mówi Maciej Łyszczyński i dodaje – wzięcie pod uwagę opinii obecnych pracowników jest dowodem na to, że pracodawca docenia pracowników, którzy już są w organizacji.”

 

Powyższe zagadnienia zostały opisane szerzej w najnowszym Hays Journal– ukazującym się dwa razy w roku magazynie dotyczącym zagadnień HR i rekrutacji. Aby przeczytać  Hays Journalproszę odwiedzić: http://www.hays.pl/hays-journal/index.htm

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Piotr Kaczmarski

PR Manager

M: +48 661 610 554

E: kaczmarski@hays.pl, media@hays.pl

 

 

——————————————————————————————————————————————–

 

Informacje o Hays Poland

 

Hays Poland jest firmą doradztwa personalnego należącą do międzynarodowej grupy Hays plc, która jest największą na świecie firmą zajmującą się rekrutacją specjalistyczną. Działając na rynku rekrutacyjnym od ponad 40 lat, Hays posiada 237 biur w 32 krajach. Łącznie pracuje w nich blisko 7800 ekspertów w 20 specjalizacjach.

 

W 2002 roku otworzyliśmy pierwsze biuro w Polsce.Od tego czasu umocniliśmy naszą pozycję na polskim rynku, stając się niekwestionowanym liderem w rekrutacji specjalistycznej. Obecnie w Hays Poland zatrudnionych jest ponad 190 osób w biurach w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście, Łodzi, Poznaniu oraz Szczecinie.

 

Świadczymy dopasowane do wymagań klienta usługi w zakresie rekrutacji specjalistycznej pozyskując najlepszych kandydatów do pracy stałej, tymczasowej oraz na kontrakt. Portfolio naszych usług obejmuje ponadto Executive Search, Recruitment Process Outsourcing (RPO) oraz marketing rekrutacyjny.

Z pasją wspieramy rozwój zawodowy profesjonalistów działających w różnych obszarach rynku, kierując się naszym motto „powering the world of work”.