Co jest ważne dla pracodawcy?

img_429
Oczywiście doświadczenie. Podobnie lojalność i posiadanie mocnej etyki zawodowej. Jednakże, żadne z wymienionych z osobna nie wystarczy, by zapewnić sobie stabilność zatrudnienia w przyszłości.Trzeba zaoferować jakąś wartość dodaną. To oznacza, że konkretnie przyczyniasz się do sukcesu firmy. W końcu możesz ciężko i długo pracować licząc spinacze do papieru – ale jeśli w jakiś sposób liczenie tych spinaczy nie przynosi jakiejkolwiek wartości dodanej dla firmy, to cały wysiłek zapewne przejdzie bez echa i będzie stratą dla firmy.Mniej pozorów – zacznij przynosić zyskiZwłaszcza teraz, firmy potrzebują pracowników skutecznych i elastycznych. To oznacza nic innego, jak to, że firmy oczekują, że zapewnisz zwrot z inwestycji, jaką było zatrudnienie Ciebie.Dla sprzedawców, to relatywnie łatwo zmierzyć jak ich zaangażowanie przekłada się na zyski – sprzedawaj więcej i zwiększaj zyski. Dla innych jednakże sprawa nie jest tak czytelna. Tak więc, nawet jeśli Twoją pracę nie łatwo zmierzyć pod kątem przynoszonych zysków lub zmniejszanych kosztów, to i tak powinieneś mieć plan zysków i strat.Przykłady:

  • Księgowy jest odpowiedzialny za dostarczanie dokładnych i na czas, raportów finansowych swoim menedżerom? Jak to się ma do wartości dodanej? Zarząd firmy na podstawie takich raportów może podejmować lepsze decyzje strategiczne odnośnie produktów, polityki marketingowej, planów inwestycyjnych etc.
  • Osobisty asystent zapewnia wsparcie swojemu przełożonemu w codziennych rutynowych działaniach. W ten sposób szef ma więcej czasu na zwiększanie efektywności swojej firmy, a koszty jego pracy są mniejsze.
  • Menedżer magazynu odpowiedzialny za terminową wysyłkę i właściwe pakowanie zamawianych produktów, przyczynia się do zwiększenia satysfakcji klienta, który będzie składał więcej zamówień, co oczywiście przyczyni się do zwiększenia obrotów.Teraz Twoja kolejZacznij od analizy swojego stanowiska pracy. Jaki jest cel Twojej pracy? Zdefiniuj go i odnieś go do oczekiwań firmy, co do zysku, jaki masz przynosić. Nie zakładaj, że wystarczy pojawić się w pracy i robić tylko to, czego od Ciebie oczekują wystarczy, by zapewnić sobie sukces. Podczas redukcji zatrudnienia, czy restrukturyzacji musisz pokazać, że Twoja praca warta jest Twojego wynagrodzenia.Pewność zatrudnienia nie zależy od stanowiska, czy tytułu zawodowego, a raczej od pozytywnego wpływu jaki masz na swój dział, czy całą firmę. Rozwijanie świadomości i chęci pomagania swojej firmie w osiąganiu sukcesów jest kluczem dla Twojej długotrwałej i stabilnej kariery.Marcia ZidleMarcia Zidle jest specjalistką w zakresie technik motywacyjnych dla menedżerów i liderów  biznesowych. Ma ponad 25 letnie doświadczenie w konsultingu.Oryginalny artykuł znajduje się tutaj