Trening podwładnego a motywacja

Jakkolwiek błyskotliwy nie byłby trener i jego program szkoleniowy, to ostatecznie liczy się tylko wynik treningu, czyli zrealizowanie planów sprzedaży, a sprzedaż jest wynikiem motywacji.

 

Twoim zadaniem jest motywować. Tylko jak motywować mądrze, czyli nie konwencjonalnymi metodami, których skuteczność jest mała? Jednym z dobrych rozwiązań jest coaching, czyli zwiększanie umiejętności a w konsekwencji zwiększanie zakresu odpowiedzialności menedżerów. Delegujemy coraz bardziej odpowiedzialne zadania swoim menedżerom, dając im do zrozumienia, że są cennymi pracownikami. Taki trening ma motywować, zwiększać satysfakcję z pracy.


Ustal już na samym początku pracy z podwładnymi ( z każdym z osobna) jakie są ich cele zawodowe (ale również prywatne – te mają wpływ na pracę) oraz jak chcą je osiągnąć. Zapytaj, jak możesz im w tym pomóc. Następnie wyodrębnij wspólnie z podwładnym, jakie posiadacie środki do realizacji tych planów. Spróbujcie również przewidzieć możliwe zagrożenia jakie możecie napotkać. Taki proces wspierania podwładnego to typowy coaching, z tym że pomagając podwładnemu w poszukiwaniu rozwiązań menedżer realizuje również własne cele biznesowe.


Ten sposób zarządzania to korzyści nie tylko dla Ciebie, ale całej firmy. Wyznaczenie wspólnych celów, które będą utożsamiane z celami firmy buduje lojalność wobec firmy, zwiększa zaangażowanie w pracę i, co równie ważne, wpływa bardzo pozytywnie na Twoje relacje z podwładnymi.


Menedżer – trener – to jeden z najskuteczniejszych stylów zarządzania. Wymaga jednak od Ciebie wyjątkowo dużego doświadczenia. Jeśli nie będziesz tylko menedżerem, który zarządza, a będziesz menedżerem, który wspiera i trenuje swoich podwładnych, to sukces masz „w kieszeni.”
 
D.D.

Podobne artykuły:

Po co szkolić sprzedawców i jak to robić?

Jak skutecznie wdrażać nowego sprzedawcę?

Kim jest Twój sprzedawca?

9 powodów, dlaczego szkolenie zawodzi

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl