Sekrety wyjątkowej aktywności sprzedawców

img_458

Kluczową rolą w zarządzania zespołem jest pomaganie podwładnym w osiąganiu coraz lepszych wyników. 
Czy Twoi ludzie są zmotywowani, zadowoleni ze swojej pracy i są ponad przeciętnie aktywni? Jeśli nie, to oto sekret jak ich skutecznie zmotywować:

 
1. Spójrz najpierw na swoje wyniki i osiągnięcia!
Olbrzymią częścią sukcesu zespołu jest efektywność samego menedżera. Jeśli sprzedawca pracuje poniżej swoich możliwości i Twoich oczekiwań, to zawsze najpierw szukaj błędu po swojej stronie. Zarówno w życiu jak i biznesie dostajemy to, na czym się skupiamy, na co poświęcamy naszą energię i czas. Im więcej damy od siebie, tym więcej możemy oczekiwać.

 
2. Skupiaj się na mocnych stronach swoich sprzedawców!
Im bardziej będziesz skupiał się na negatywnych aspektach swojego zespołu, tym gorsze będą jego wyniki. Jeśli Ty, jako menedżer, nie będziesz koncentrował się na mocnych stronach swoich sprzedawców, to nigdy nie spowodujesz, by ci sami sprzedawcy bardziej się angażowali i dawali z siebie maksimum.


3. Wyznaczaj cele!
Co możesz zrobić? Zacznij od siebie. Wyznacz sobie kilka dużych celów i spraw, by Twoi ludzie uznali je za swoje. W teorii bardzo proste. W praktyce już nie. By mieć pewność, że Twoi ludzie podążą za Twoimi celami jest wskazanie korzyści. Innymi słowy musisz im SPRZEDAĆ swoją wizję zespołu, jego cele etc.

 
Bez jasnego celu, który sam sobie wytyczysz nie możesz liczyć na sukces w sprzedaży. Nie zmotywujesz zespołu, którego członkowie będą realizowali jedynie swoje partykularne cele cząstkowe, które nie będą składały się na sukces całości.
Pokaż im, gdzie mają iść i pomóż im osiągać TWOJE cele. Tylko w taki sposób „zmusisz” swoich sprzedawców, by osiągnęli wyjątkowo dobre wyniki pracy.
 
D.D.Podobne artykuly:

Postawa sprzedażowa

Trening sprzedażowy

Określone oczekiwania – kryterium sukcesu w sprzedaży