Co powoduje, że nie udaje Ci się wdrożyć zmian?

img_480
Menedżerowie często narzekają, że pomimo ich wysiłków nie udaje im się wdrożyć niezbędnych zmian. Jednocześnie nie potrafią rozpoznać błędów w swoich działaniach.Oto pięć błędów menedżerskich, które powodują, że wdrażanie zmian idzie tak ciężko.
 
 1. Masz ludzi w zespole, którzy nie są przychylnie nastawieni do zmiany. Wdrażanie zmiany można porównać do jazdy na tandemie. Aby się udało, obie strony muszą pedałować równo. W przeciwnym wypadku jedna strona jest tylko zbędnym balastem. Przyjrzyj się swoim zespołom i dokonaj uczciwej oceny. Na jej podstawie podejmij decyzje o zwolnieniach. Tutaj nie ma miejsca na sentymenty.

   
 2. Nie inwestowałeś (czasu, pieniędzy, szkoleń) w swoich podwładnych. Łatwo jest narzekać , trudniej odpowiednio szkolić ludzi i przygotowywać ich do nadchodzących zmian. Ludzie sami nie będą rozwijali swoich umiejętności (poza nielicznymi wyjątkami). Zacznij na poważnie myśleć o rozwoju zawodowym podwładnych. Taka inwestycje zazwyczaj bardzo szybko się zwraca. 

   
 3. Źle delegujesz zadania. Zarządzasz zespołem nie bez powodu. Sam wszystkiego nie zrobisz. Odpowiednie delegowanie zadań związanych z wdrożeniem zmiany to kluczowa umiejętność menedżera. Nie bój się zlecać zadania podwładnym (płacisz im za konkretną pracę) i deleguj zadania zgodnie z umiejętnościami podwładnych – za każdym razem dokonuj segmentacji zadań i według mocnych stron swoich ludzi.

   
 4. Nie masz wyznaczonego celu zmiany. Nigdy nie odniesiesz sukcesu we wdrażaniu zmian, jeśli sam nie będziesz wiedział, gdzie te zmiany mają cię doprowadzić.

   
 5. Nie wdrażasz rekomendacji. Otaczasz się mądrymi i doświadczonymi ludźmi, pytasz ich o informacje zwrotne, czasami korzystasz z usług profesjonalnych trenerów, którym płacisz duże pieniądze za ich wsparcie, a jednocześnie nie starasz się wdrożyć ich sugestii w swój proces.
W dzisiejszych czasach zmiana to jedyny pewnik, zwłaszcza w sprzedaży. Musisz mieć gotowy proces zarządzania zmianami. Zastanów się nad powyższymi punktami. Czy popełniasz te błędy?


D.D.Podobne artykuły

Zanim rozpoczniesz nowy rok w sprzedaży

Menedżer jako przewodnik po ścieżce kariery

Jak wprowadzić zmiany w zespole