Recenzja książki Kto jest kim? Typy osobowości dla menedżerów – Michal Caktr

Kto jest kim Typy osobowości dla menedżerów

Autor: Michal Caktr

 


„Kto jest kim” to książka polecana wszystkim osobom, które zajmują stanowiska menedżerskie i jednym z ich głównych zadań jest zarządzanie ludźmi, a także ich rekrutowanie. Autor ksiązki – Michal Caktr – przytacza koncepcję MBTI, mówiąca o sposobach określania osobowości na podstawie typologii Junga. Za pomocą czterech przeciwstawnych par: ekstrawersja – introwersja, doznanie – intuicja, przewaga myślenia – przewaga odczuwania oraz obserwowanie – ocenianie, określa 16 typów osobowości i 4 rodzaje temperamentu.Opisy poszczególnych postaw są szczegółowe i obfitują w przykłady: konkretnych rozmów, zachowań, sposobów działania osób charakteryzujących się konkretnymi cechami. Autor prezentuje mocne i słabe strony każdego typu charakterologicznego. Tym samym unaocznia czytelnikom, jakie zadania są najwłaściwsze dla osób, wyróżniających się poszczególnymi cechami, czy reprezentującymi konkretne typy osobowości.

 

Ksiązka jest barwna, bardzo łatwa w odbiorze i interesująca. Nawet jeśli, co oczywiste, nie można schematycznie zastosować podziału Cakrta i sklasyfikować ludzi dokładnie w wyróżnione przez niego kategorie, to jednak o wiele łatwiej jest zrozumieć, jak postępować z osobami, w których dominują określone cechy i jakie osoby menedżer powinien mieć w  swoim zespole w zależności od zadań, jakie przed nimi stawia. 

 

Na pewno lektura tej książki polecana jest wszystkim menedżerom zespołów, a także osobom, które dopiero rozpoczynają pracę na funkcjach kierowniczych. Informacje zawarte w tej pozycji mogą okazać się niezwykle cenne, zwłaszcza podczas procesu rekrutacji,  Lektura obowiązkowa!Szczegóły znadują się tutaj