Pewność siebie

img_901
To dosyć oczywista prawda ale pewność siebie to wiedza, że wiesz, że posiadasz umiejętności, informacje oraz najlepsze rozwiązania. Tak myślą zwycięzcy i jeśli chcesz zostać profesjonalnym sprzedawcą Ty także powinieneś tak postrzegać swoją pracę.



Wbrew pozorom pewność siebie nie jest łatwo zbudować, a bardzo łatwo ją utracić. Jednak jako, iż jest to umiejętność kluczowa warto nad nią pracować cały czas. Możesz to zrobić korzystając między innymi z kilku poniższych rad.



1.    Otaczaj się ludźmi z pozytywnym nastawieniem. Nie przebywaj wśród tych, którzy cały czas szukają usprawiedliwień i wymówek, dlaczego nie udało im się czegoś wykonać. Są to osoby, które zrzucają winę na innych, na firmę, kryzys, sytuację ekonomiczną, itp. To ludzie pozytywni i pełni optymizmu są motorem działania i motywują nie tylko siebie, ale także ludzi wokół siebie.



2.    Szukaj samodzielnie wsparcia – rozmawiaj ze swoim menedżerem, mentorem, innym sprzedawcę, z ludźmi którzy odnoszą sukcesy, niech opowiedzą Ci o swojej postawie, swoim podejściu do sprzedaży, swoich doświadczeniach.



3.    Miej szerokie spojrzenie na świat, wykorzystuj nowe możliwości, ucz się sam, zdobywaj wiedzę i doświadczenie, każda sytuację wykorzystuj jako sposób na zdobycie nowego doświadczanie i nowe pomysły.



4.    Poszukaj wsparcie w życiu osobistym. Każdy go potrzebuje.



5.    Skup się na swoich sukcesach, przywołuj je, także te małe. Każdy w życiu odnosi sukcesy, nie każdy jednak je wzmacnia na tyle, aby zostały w pamięci i podtrzymywały pewność siebie



6.    Nie rozpamiętuj swoich porażek, wyciągaj z nich wnioski, ale nie pozwól, aby przesłaniały one twoje spojrzenie na świat i przyćmiły Twoje sukcesy.



7.    Korzystaj z doświadczenia, ucz się na błędach swoich i innych.



Tym sposobem zbudujesz pożądaną postawę osoby pewnej siebie, której klienci ufają właśnie ze względu na posiadaną wiedzę i profesjonalizm.



Formularz pomocny w szkoleniu znajduje się tutaj.

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl